Výše příjmů

Výše příjmů

Dobrý den, co mám dělat když po mě chce insolveční správce větší příjém ale já toho nejsem schopen? rád bych měl vetsi plat ale o tom nerozhoduji ja je nejaka rada co delat? zustal jsem sam bez rodiny vsichni uz jsou na onom svete. Nacházím se v těžkém období. není to jednoduché mám deprese protoze se vse stalo tak rychle najednou a ja zustal sam ucim se stim teprve zit a mám práci kde dokazu fungovat a dostavat16000-18000 ,- v hrubém vím že to není moc. Ale nedokazu jit do lepsi práce protoze na to ted nemám jen pri predstave ze jdu na pohovor na vyssi pozici kdyz je na me videt ze neco neni ok nechci se vymlouvat po pravde tady o tom pisu vbc po prve a priznavam sve problemy ale ja uz fakt nemuzu mel jsem v minulosti uvery v hodnote 2 000 000 kc i s urokami 80% pucenych penez jsem splácel min 2-3 roky realna pujcena castka je tak +- 900 000,- a je nesutecne ze ikdyz jsem 2 3 roky platil radne splatky tak i presto muj dluh je 2 miliony. Nevím jestli kdyz nezvysim prijem mi zrusi insolvenci nebo ne a potrebuji radu v insolvenci budu ted 1 cely rok . dekuji hezky den

Odpověď

Dobrý den,

s ohledem na Vámi popsanou situaci jsou dvě možná řešení. Navýšit si stávající příjem  např vídendovými občasnými brigádami tak, abyste byl schopen platit odpovídající splátky do oddlužení. Nebo požádat soud o přerušení splátkového kalendáře, což je možné nejdéle na 1 rok.V mezidobí se dát po zdravotní stránce do pořádku a najít si novou, lépe placenou práci.

Jestliže by se Vám nepodařilo situaci vyřešit a nadále  nebudete schopen hradit splátky do oddlužení ani v zákonem stanovené min. výši, soud Vám oddlužení skutečně zrušil. V takovém případě můžete podat nový návrh na oddlužení, jakmile se Vám podaří potřebný příjem zajistit.