Vyplatí se oddlužení?

Vyplatí se oddlužení?

Dobrý den, Pomáhám přítelkyni oddlužit. A daří se. Zbývá asi fakt malinko. Nechceme nic riskovat. Aby si například za 10 let přišel exekutor a všechno šlo do kytek. Jak zjistit, kde popřípadě dluží? Vyplatí se vyhlásit insolvenci i na hloupých 50tis? Díky za odpověď.

Odpověď

Při Vámi uváděné výši dluhů se oddlužení opravdu asi nevyplatí. Je třeba si uvědomit, že  odměna a náklady správce jsou 1 089,– Kč měsíčně a tím minimální splátka pro oddlužení 2 200,– Kč. Protože výhodou oddlužení je, že se nehradí úroky, které by jinak za dobu oddlužení naběhly, doporučuji prověřit si, jak vysoké příslušenství u dluhů vaší přítelkyně narůstá, popř.by oddlužení mělo smysl v situaci, kdy by se ji nepodřilo dohodnout s věřiteli splátkové kalendáře a hrozilo navýšení dluhů o náklady soudního popř. exekučního řízení. Centrální evidence dluhů neexistuje. Informace můžete čerpat z bankovního registru a nebankovního registru, popř. z Centrální evidence exekucí.

Pokud by se Vaše přítelkyně pro oddlužení rozhodla, úspěšně jím prošla, nemohla by po skončení oddlužení přijít exekuce na dluh vzniklý před podáním návrhu.