Vyplacení dotace

Vyplacení dotace

Dobrý den, v loňském roce jsme podávali žádost na solární panely , vyřizovala nám žádost firma která i panely instalovala. Veskere zalohy byly placeny pres muj ucet a zadost je na me jmeno. Letos v březnu se vse dokončilo a podávala se zadost o vyplaceni, jenze v kvetnu jsem vstoupila do insolvence a nyni nevime jak to bude probíhat? Spadne mi dotace do rizeni nebo mi bude vyplacena? Ucet ktery byl v žádosti bude zrejme zrusen bankou a to je další problem, jelikoz jsme uvedli v poslední zadosti ucet meho otce i s cestnym prohlášením a jeho souhlasem, ale NZÚ to zamítla, ze musí byt vyplaceno na ucet zadatele. Prosím k radu jak postupovat a jak to bude probíhat. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

jestliže již máte insolvenční řízení ve stavu povolení oddlužení, můžete si zřídit nový účet, který Vám již případnou exekucí nebude postižen. 

Dotace není brána jako neobvyklý příjem, dle § 208 IZ se jedná o majetek, se kterým lze podle zvláštního právního předpisu naložit pouze způsobem, k němuž byl určen ( zejména účelová dotace ) a tento majetek nespadá do majetkové podstaty dlužníka.