Vrácení přeplatku na daních

Vrácení přeplatku na daních

Dobrý den, reaguji na zodpovězeny dotaz…. Insolvenční zóna
VRÁCENÍ PŘEPLATKU NA DANÍCH
13. 5. 2020, 14:23
Vrácení přeplatku na daních – Jana
Dobrý den , chtěla bych se zeptat, přítel má od roku 2019 insolvenci. Teď podával daně a měli by mu vracet nějaké peníze ( dával si do daní dceru za celý rok ). Peníze které by mu měli vracet si může nechat a nebo je musí poslat insolvencnimu správci? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď
pokud se jedná o daňový bonus, tak pokud byl Vašemu příteli vyplacený od 24.04.2020 včetně, tak již Vašemu příteli zůstane. Jestliže ale přeplatek vznikl i z jiných důvodů, je nutné částku převyšující daňový bonus odevzadt jako splátku do oddlužení.

Přítel podával daně 1.5.2020.. Od května 2019 nastoupil do nového zaměstnání, jinak předtím byl zaměstnaný jinde a to byl pak cca měsíc bez prace. Daně tedy dostal za celý rok 2019 za dceru a k tomu ještě asi tedy něco za ten půl rok… Mám to chápat tedy tak, jako, že peníze za dceru si může nechat ( což v kolonce u daní je určitá částka ) a ten zbytek co zbyde tak zaslat insolvencnimu správci?

Odpověď

Dobrý den, ano, je to tak. Daňový bonus na dítě vyplacený po 24.4.2020 Vašemu příteli náleží, ostatní přeplatky daně musí odevzdat insolvenčnímu správci pro nezajištěné věřitele.