Odvolání proti zrušení insolvence

Odvolání proti zrušení insolvence

Dobry večer, mam dotaz,potřebovala bych poradit.Byla jsem v insolvenci díky mému ex příteli který vedl mou firmu a nadělal dluhy.Firmu jsem pak zrušila ,šla do insolvence,kterou platil on darovaci smlouvou.Teď platit přestal a mi oddluzeni zrušili. Nevim jak postupovat dál,zda se mam odvolat ?Mam 15 dni na odvolani a nevim si rady jakym zpusobem odvolání napsat.Žiju ted v zahraničí. Prosim pokud bude možno poradit mi jak nyní dále postupovat.Mám darovaci smlouvu jinou a praci také. Děkuji za váš čas a vaší radu.

Odpověď

Dobrý den,

pokud máte jinou darovací smlouvu, a jste schopná uhradit i dluh na splátkách, je potřeba tuto změnu skutečností oznámit insolvenčnímu správci. Samozřejmě je nutné, aby splátky do oddlužení začaly být hrazeny a zároveň abyste  oslovila správce se žádostí o dohodu na uhrazení dluhu na splátkách. V takovém případě by mělo smysl odvolání podat a  všechny skutečnosti k tomu doložit ( darovací smlouvu, doklad o placení splátek, oslovení správce).

Pokud by odvolací soud Vašemu odvolání nevyhověl a oddlužení bylo zrušené, můžete, pokud bude splňovat podmínky pro povolení oddlužení, podat nový návrh.