Ukončení insolvence

Ukončení insolvence

Dobrý den,
Chci se zeptat jak dlouho přibližně soudu trvá rozhodnout o ukončení insolvence. Správci kamarádky trvalo 6 týdnů než zprávu o splnění oddlužení a žádost o osvobození dal soudu,na něm to leží měsíc a nic se neděje. Vše bylo řádně placeno,ale stále se strhávají peníze (prý budou správcem vráceny,ale kdy- to těžko říct…). Vzhledem k aktuální situaci s cenami apod.by ukončení kamarádka přivítala co nejdříve.
Děkuji za informaci

Odpověď

Dobrý den, ,

pro vydání usnesení, kterým soud bere na vědomí splnění oddlužení a zároveň vydá osvobozující usnesení, není v insolvenčním zákoně ani v prováděcích předpisech stanovena pevná lhůta.

Pokud splátkový kalendář Vaší kamarádky trval 5 let, potom podle mého názoru může plátce příjmu přestat provádět srážky na základě pokynu správce, který podal na soud zprávu o splnění oddlužení.

Jestliže ale ke splacení pohledávek došlo v kratším termínu, je nutné vyčkat na rozhodnutí soudu.