srážka ze mzdy
srážka ze mzdy
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak postupovat ve srážkách ze mzdy zaměstnance, kterému soud povolil oddlužení, stanovil insolvenčního správce a dal dvouměsiční lhůtu věřitelům pro přihlášení pohledávek. Sráží se nadále ze mzdy a částka se deponuje? A v jaké výši?
Děkuji za odpověď.
Odpověď
Dobrý den,
i po podání insolvenčního návrhu a povolení dlužníka plátce příjmu pokračuje ve srážkách z příjmu dlužník prováděných na základě do té doby doručených exekučních příkazů. Sražené částky plátce příjmu neodesílá pověřenému exekutorovi ale deponuje je. Pokud je dlužníkovi následně oddlužení schváleno, nebo není schváleno a je prohlášen konkurz, odešle plátce příjmu deponovanou částku na účet insolvenčního správce. V případě, že by dlužníkovi oddlužení schváleno nebylo a insolvenční řízení bylo ukončeno, odešle plátce příjmu deponovanou částku exekutorovi, na základě příkazu kterého srážky prováděl.
