Srážka ze mzdy

Srážka ze mzdy

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jak je to to se srážkou ze mzdy u insolvence. V dubnu mi byla schválena insolvence, můj průměrný výdělek je 31tisíc, platím 10tisic výživné na dvě děti ale ve firmě mi strhávají 10900kč a tomu moc nerozumím, bylo mi od insolvenčního správce řečeno, že mi bude zůstávat okolo 14tisíc, ale výplata mi chodí tak 20 000 i přes 20 000. Když jsem kontaktoval svoji účetní, řekla mi, že to je v pořádku, že na to jsou dané tabulky podle kterých se určuje kolik mi strhnou, tak tomu moc nerozumím, děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

do insolvenční kalkulačky zde : https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/ si zadejte Vaši čistou mzdu, máte-li manžela a děti, které máte v péči. V insolvenčním řízení se děti, kterým hradíte výživné nezapočítávají jako vyživované osoby. Jestliže máte 31000,-Kč čistého a žádnou vyživovanou osobu, srážky by měla být 16.129,-Kč ( v oddlužení hradí výživné insolvenční správce ze zabavitelné částky mzdy ). Jestliže již soud vydal usnesení o schválení oddlužení splátkovým kalendářem se zpeněžením majetkové podstaty, spojte se správcem, který by měl u mzdové účetní sjednat nápravu. Vy ale odpovídáte za správnou výši srážky, budete muset částky ins. správci doplatit.

Toto platí ale až po vydání usnesení o schválení oddlužení, máte-li zatím oddlužení pouze povoleno, může se jednat o exekuční srážku.