Splátkový kalendář

Splátkový kalendář

Dobrý den,
Měl bych na Vás dotaz ohledně splátkového kalendáře. Dozvěděl jsem se,že je možnost sjednání splátkového kalendáře. Tomu určitě musí vyhovět soud, kdyby mi soud vyměřil vyšší splátku než požaduji, příklad požaduji splátku 8000kč abych si zachoval důstojné živobytí a soud mému požadavku nevyhoví a stanoví splátku 10000kč a s tím nesouhlasím, můžu insolvenci/návrh ukončit?
Pokud mi soud stanoví určitou splátku ze zaměstnaní HPP, jak by to bylo kdyby u toho pracoval na DPČ/DPP – byli by tyto příjmy odeslány věřitelům a nebo mi část zůstala?
Děkuji za odpoveď
S pozdravem

Odpověď

Dobrý den

při souběhu příjmů v případě, že je hrazeno věřitelům v běžném režimu se odvádí srážka ze součtu čistých příjmů. Čistý příjem z přivýdělku by se tedy sečetl s výší Vaší čisté mzdy a z té by se odvedla srážka ( propočet zde : https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/ ).Jestliže by soud stanovil pevnou – jinou výši měsíční splátky, tu byste hradil bez ohledu na výši příjmů.

V případě, že Vám soud určí vyšší měsíční splátku než budete žádat, nemůžete již insolvenční návrh vzít zpět. Insolvenční návrh můžete vzít zpět pouze do rozhodnutí o schválení oddlužení, což je rozhodnutí, ve kterém soud určí výši splátky.