Snížení splátek

Snížení splátek

Dobrý den mám takový malý dotaz sem už tři roky v insolvenci a s přítelkyní čekáme rodinu tudíž jsem se musel přestěhovat do většího bytu s dražším nájmem existuje nějaká možnost jak zažádat o snížení splátek děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle skutečností, které uvádíte, dovozuji, že máte oddlužení povolené před novelou zákona účinnou od 01.06.2019.  Bohužel neuvádíte, jaké je předpokládaná míra uspokojení přihlášených pohledávek. Ve Vašem řízení soud může na žádost dlužníka změnit splátkový kalendář jen v případě, že i sníženými splátkami bude uhrazeno min. 50% zjištěných pohledávek a zároveň u dlužníka došlo ke změně  okolností, které jsou podstatné pro stanovené výše splátek. Přestěhování do většího bytu takovou okolností není, proto nepředpokládám, že by soud Vaši žádosti vyhověl, a to i bez ohledu na míru uspokojení.

Pro Vaši informaci pouze doplňuji, že po narození dítěte se zvýží Vaše nezabavitelná částka a dále s účinností od 01.07.2020 dochází ke změně výpočtu prováděných srážek, kdy dlužníkovi opět zůstane vyšší nezabavitelná částka včetně nezabavitelné částky na vyživovanou osobu. Pokud byste měl zájem o konkrétní přepočet, můžete nás kontaktovat na tel.č. 800 722 722.

S pozdravem