Seznam věřitelů

Seznam věřitelů

Dobrý den, mám dotaz…
Advokátní kanceláři, která sepisovala návrh na insolvenci, jsem zadala všechny staré exekuce i nebankovní společnosti, u kterých již momentálně nezvládám splácet. Po prohlédnutí spisu v insolvencnim rejstříku jsem si všimla, že tam uvedli pouze dvě exekuce, víc nic. Mám teď všechny ostatní věřitele sama vyzvat, aby se přihlásili, i když nejsou v mých spisech uvedeni? Nebo mají při nesplaceni dlužníka povinnost rejstříky kontrolovat sami?
Jedné společnosti jsem informaci poslala mailem, ale dost ošklivě se na mě oborili, že je to nezajímá a okamžitě chtějí peníze, jinak mě dají k soudu nebo nahlásí přímo PČR apod. Na což jsem jim odvětila, že již nesmím nikomu dát ani korunu, jelikož je to nepripustne atd. A druhý den mi přišel opět info mail s další upominkou…
Jak s nimi máme dál komunikovat / nekomunikovat?
Děkuji za odpovědi.

Odpověď

Dobrý den,

s návrhem na povolení oddlužení se dnes již seznam závazků nepředkládá, do návrhu se uvádí věřitelé a závazky tak, aby byl prokázán úpadek, což je možné již při dvou věřitelích.  Informovat nikoho nemusíte, věřitelé mají sami povinnost si hlídat insolvenční rejstřík a v zákonné lhůtě se do insolvenčního řízení přihlásit přihláškou. S věřiteli nijak komunikovat nemusíte, avšak vymáhání ustane až poté, co insolvenční soud prohlásí Váš úpadek a povolí řešení úpadku oddlužením.