Reálnost schválení žádosti

Reálnost schválení žádosti

Zpět

Dnes 10:57
v.moucek@seznam.cz
Komu:
jakprezitdluhy@clovekvtisni.cz
Oddlužení
Dobrý den, svou vlastní blbostí jsem se dostal do situace, kdy mi pravděpodobně nezbývá jiná volba, než požádat o oddlužení (osobní insolvenci).
Když jsem na internetu procházel podmínky narazil jsem na několik bodů, kde jsem znečištění, zda by v mém případě ke schválení došlo. Proto ze zkouším obrátit na Vás s prosbou o radu a informace, zda je možné se do oddlužení dostat i v mé situaci.

Dluhy jsem si udělal z důvodu závislosti na hazardu. Závislost jsem začal řešit již před 1,5 rokem ambulantně, ovšem ne s takovými úspěchy, jako bych očekával. Aktuálně hledám zařízení, kde by mě co nejdříve hospitalizovali.

Zaměstnán jsem v bance, kde pracuji na úvěrové oddělení. Jsem finančně gramotný, tudíž nevýhodné úvěry rovnající se lichvě jsem sjednat vědomě. Zároveň je zde velké riziko, že po neschopence s odvykání a po podání návrhu budu z práce odejít nebo přeřazen na hůře placené místo. Myslím, že najít si novou práci nebude problém, ale pravděpodobně se nebude jednat o stejně placené místo. Případně se bude jednat o práci kurýr a pod.

Chtěl bych se Vás proto zeptat, zda i v kontextu výše uvedeného je reálná šance na úspěšný proces oddlužení?

Děkuji za Váš čas,Mouček

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji pro zvýšení šance na povolení oddlužení a zdárné projití celým procesem oddlužení, podat návrh na povolení oddlužení až po ukončení tříměsíční pobytové léčby. Že z důvodu Vaší diagnózy a z důvodu předlužení přijdete o stávající zaměstnání nebude bráno jako nepoctivý záměr, problém by ale nastal s případnou recidivou ( další zadlužování ).