Přítel v insolvenci

Přítel v insolvenci

Dobrý den, mam dotaz ohledně svého ex přítele. V tuhle chvíli mu byla schválena insolvence. Je docela dost problémový a dostal mě za náš vztah do velkých finančních problémů. Již dříve měl problém se sázením, automaty, atd…to byl taky důvod jeho insolvence. V dubnu ho vyhodili z práce a nepracoval, zfalšoval si papíry a podklady, že v tu dobu pracoval. Když byl doma, začal sázet na mé rodné číslo, o tom jsem nevěděl. Za vztah jsem mu dal poměrně cené věci jako iPhone, oblečení, boty,…co samozřejmě u svého insolvenčního správce neuvedl.
Co v takových případech dělat?

Odpověď

Dobrý den,

pokud se domníváte, že Váš bývalý přítel sledoval podáním návrhu na povolení oddlužení nepoctivý závěr, můžete Vámi uvedené skutečnosti oznámit a doložit správci popř. insolvečnímu soudu. Soud již schválené oddlužení zruší, pokud na základě těchto skutečností bude možné důvodně předpokladat, že oddlužením byl Vaším bývalým přítelem sledován nepoctivý záměr.

Doporučuji, abyste zneužití Vašich osobních údajů oznámil na policii. A to i s ohledem na možnou odpovědnost za případně vzniké závazky. Kopii oznámení, popř. zprávu o výsledku šetření policie může předat spolu s Vaším oznámením na insolvenční soud.

V současném stadiu insolvečního řízení již nemůžete případné pohledávky, které za bývalým přítelem máte, do řízení přihlásit, ani je po dobu trvání insolvečního řízení žalovat popř.vymáhat.