Poslední 2 měsíce v insolvenci

Poslední 2 měsíce v insolvenci

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, zbývají mi 2 měsíce v insolvenci pokud mě soud osvobodí po 5 letech a zajímá mě kvůli nové práci kde bych mohl možná v půlce prosince nastoupit,ale mám strach že když jim řeknu že jsem ještě v insolvenci že mě kvůli tomu nepřijmou?
A zajímá mě jestli jdou dělat srážky až z případný mojí výplaty, že bych z té výplaty v lednu poslal insolvenčnímu správci peníze jaké by požadoval aby v té práci nemuseli dělat srážky ze mzdy a já bych tak nemusel zatěžovat jejich účetní,když bych měl v lednu mít splněno 5 let? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

neumím se vyjádřit k tomu, zda Vás nový zaměstnavatel kvůli insolvenci přijme, myslím ale že tím, že je již téměř ukončena, by neměl být problém. Jestli si zaměstnavatel bude lustrovat insolvenční rejstřík, Váš záznam bude zveřejněný ještě pět let po ukončení oddlužení. Vy ale máte povinnost o probíhajícím oddlužení nového zaměstnavatele informovat a předložit mu usnesení o schválení oddlužení splátkovým kalendářem, kde by měl být jako plátce mzdy označen původní zaměstnavatel s dodatkem, že se povinnost srážek vztahuje i na všechny případné další zaměstnavatele. Jestliže tam tento dodatek nemáte, musel by soud vydat usnesení s označením nového zaměstnavatele, to již ale budete mít splátkový kalendář ukončen. V tomto případě budete muset provést propočet srážky dle insolvenční kalkulačky a zabavitelnou částku sám odvést vašemu insolvenčnímu správci. Určitě tuto situaci s Vaším insolvenčním správcem proberte.