Penzijní pripojisteni

Penzijní pripojisteni

Dobrý den,

domnívám se, že postup správkyně je v pořádku. Tím, že jste neuvedl účet penzijního spoření do seznamu majetku, vznikla vám v důsledku ust. § 412 odst. 1 písm b) insolvečního zákona povinnost tento majetek vydat insolvenčnímu správci, který ho použije jako mimořádnou splátku do oddlužení. Sporný je podle mého názoru rozsah postižení vyplaceného zůstatku. Domnívám se, že do oddlužení by měl spadat zůstek odpovídající výši ke dni schválení oddlužení. Splátky po tomto datu jste hradil ze svojí nepostižitelné částky a již nepatří do majetkové podstaty. Částka odpovídající těmto splátkám včetně příspěvku zaměstnavatele za toto obodbí by měla být vyplacena Vám. Doporučuji, abyste vyszval insolvečního správce k přeplatku.
…….
Dobry den, chtel bych reagovat na Vaši odpověď.
Asistentka insolvenční správkyně mi odpověděla, ze vsechny finanční prostředky patří do majetkové podstaty. Mam možnost se nejak bránit ?
Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

ano, obraťte se písmeně na Váš insolvenční soud. Popište situaci a požádejte soud, aby rozhodl, zda si ins. správce do majetkové podstaty vyplatil všechny fin. prostředky oprávněně.