OSVČ v insolvenci

OSVČ v insolvenci

Dobrý den. Soud mi povolil oddlužení. Jsem OSVČ. Dostal jsem exekuci na smlouvu kterou mám u klienta a kterýmu fakturuji. Má strhávat 2 pětiny z faktury. Jak mám toto klientovi (firmě) říct aby mi z faktury nic nestrhaval. Stačí mu náhled do insolvencniho rejstříku nebo mu někdo musi něco poslat aby mi proplaceli celou fakturu. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Pokud chápu Váš dotaz správně, je nařízena exekuce vůči Vám? Pokud jste v insolvenčním řízení (již konstatován úpadek a povoleno oddlužení), nesmí být proti Vám prováděna žádná exekuce pro dluh, který vznikl ještě před zahájením insolvence. V takovém případě vyrozumíte ihned dotyčného exekutora, který tuto skutečnost měl i sám zjistit z insolvenčního rejstříku. Pokud toto nepomůže, požádejte o zásah svého ustanoveného insolvenčního správce.

Pokud by se ovšem mělo jednat o exekuci pro dluh, který Vám vznikl až v průběhu oddlužení, je celá tato situace důvodem pro zrušení oddlužení, neboť v oddlužení Vám nesmí vznikat žádné nové závazky, které byste nebyl schopen hradit.