Oddlužení

Oddlužení

Dobrý den,

uvažuji, že zažádám o oddlužení, dostala jsem se do dluhového kolotoče a obávám se, že již nebudu schopná své závazky splácet.

Mám půjčky u více věřitelů, některé jsou s měsíční splátkou, jiné jsou s jednorázovou splatností ( zde jsem si vždy posouvala termín ). Ani u jedné momentálně nejsem po splatnosti více jak 30 dnů, ale po zaplacení všech mi nezbyde prakticky vůbec nic ( kromě toho ještě platím nájem ).

Můžu u v tomto případě požádat o oddlužení?
Bydlím v podnájmu, kde nemám trvalé bydliště, nedisponuji žádným majetkem ( kromě televize, telefonu a počítače ).

Mé dluhy činí okolo 310.000 Kč a mzdu pobírám 24.000 Kč ( jsem zaměstnaná v této firmě již pět let ), jsem bezdětná a svobodná, v minulosti jsem občas vsadila online na hracích automatech, ale nikdy se nejednalo o velké částky, může to mít také vliv ?

Mám obavy, že mi nemusí být oddlužení schváleno a já se z tohoto kolotoče nikdy nedostanu.

Děkuji mockrát

Odpověď

Dobrý den, 

jestliže je objem Vašich měsíčních splátek vyšší než je Váš příjem, můžete požádat o oddlužení pro hrozící úpadek. Z Vašeho popisu situace podmínky pro povolení oddlužení splňujete, dřívější závislost v posuzování poctivosti záměru nebude hrát roli, jestliže se jednalo o minulost a nižší částky. Podrobné informace by Vám měl sdělit Váš zpracovatel návrhu.