Odstupné při insolvenci

Odstupné při insolvenci

Dobrý den, dostali jsme v práci výpověď za nadbytecnost..S 2mesicni výpovědní lhútou plus 3 odstupné. Konci mi v prosinci 2021 insolvence řádně platím, nikdy jsem neměla problém. Mohu zadat o ukončení insolvence? Vezmou mi odstupné i když půjdu na úřad práce, nebo když půjdu pracovat vezmou mi vše plus ještě z nového zaměstnání. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

k vašemu prvnímu dotazu – oddlužení plněním splátkového kalendáře může skončit dříve pouze v případě, že dlužník uhradí 100% zjištěných nezajištěných závazků a náklady správce.

Pokud jde o ukončení pracovního poměru. Po dobu trvání výpovědná lhůty  budete pobírat mzdu a z té Vám budou prováděny srážky standardním způsobem. Pokud jde o odstupné, mělo by být rozpočítáno na jednotlivé měsíce a z jednotlivých částek potom vypočtena srážka do oddlužení. Pokud budete vedená na úřadu práce, nebude Vám po dobu, na kterou jste dostala odstupné, vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Ta by nastupovala až po uplynutí 3 měsíců, na které dostanete odstupné.  Jestliže se Vám podaří kontinuálně nastoupit do zaměstnání v době, na kterou budete mít vyplacené odstupné, vypočte se srážka do oddlužení z celkového příjmu v daném konkrétním měsíci.