Odměny v práci za covid-19

Odměny v práci za covid-19

Dobrý den pracuji v nemocnici jako sanitárka a dozvěděla jsem se,že budeme dostávat odměny za covid-19..bohuzel jsem už přes 2 roky v insolvenci a docetla jsem se,že všechny odměny půjdou na insolvenci a nechají mi pouze nezbavitelnou část.jde o docela velkou částku a já bych nechtěla přijít o všechny tyto peníze už takhle vycházíme s dětmi jen tak tak..myslite,že by se dalo nějak požádat, zda by mi insolvencni správce nějakou část ponechal??splácím pravidelně bez jakychkoliv problémů,tak bych chtěla vědět zda to vůbec jde nějak zařídit.. moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

odměny jako součást mzdy jsou přemětem exekučních srážek tedy i srážek v insolvenčním řízení. S navýšením čisté mzdy dochází i k navýšení nezabavitelné částky, která dlužníkovi zůstane. Výpočet nezabavitelné částk si můžete ověřit zde https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/. Vše nad nezabavitelnou částku musí být odvedeno jako srážka do oddlužení.

Pro Vaši informaci uvádím, že dochází ke změně výpočtu nezabavitelné částky  na dlužníka i vyživovanou osobu, kdy dlužníkovi zůstává k dispozici vyšší nezabavitelná částka. tato změna se projení poprvé u  příjmů za červenec 2020. Ve výše uvedené kalkulačce uvidíte již novou výši nezabavitelné částky.