Odměna za sepis a podání návrhu

Odměna za sepis a podání návrhu

Dobrý den.
Se společnosti ”Dluhová poradna” jsem sepsala Insolvenční návrh spojený s návrhem na povolení oddlužení.
Následně vyšlo Usnesení o úpadku spojené s povolením oddlužení a mne neustále telefonují a urgují s tím, abych JÁ zaplatila odměnu za sepis a podání návrhu ve výši 6 000,- ( 7 260,- s DPH).
Mám ale za to, že zákonná odměna za sepis a podání návrhu si příslušná kancelář uplatňuje sama v pohledávce post. na roveň pohl. za podstatou a ta se zaplatí ze splátek z mojich příjmu, které budou zasílány každý měsíc na účet majetkové podstaty.
Chci se zeptat, zda-li mám odměnu zaplatit nebo ne. Nerada bych se dostala ještě do nějakého problému.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

jakým způsobem bude zaplacena odměna za sepis insolvenčního návrhu, tedy zda bude zaplacena dlužníkem ihned po sepsání insolvenčního návrhu, nebo zda bude zaplacena až v rámci oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty jako přednostní pohledávka, to by si měl dlužník se sepisovatelem dohodnout před sepsáním insolvenčního návrhu. Pokud se dlužník nijak nezavával zaplatit odměnu za sepis insolvenčního návrhu ihned po jeho sepsání, a nezaplatí-li ji dobrovolně sepisovateli před schválením oddlužení, bude odměna za sepis insolvenčního návrhu zaplacena sepisovateli z první splátky/prvních splátek.