Oddluzneni

Oddluzneni

Dobrý den,měla bych dva dotazy.Za prvé oddleužnění pomoci splatkoveho kalendare mam od roku 2016,mam danou splatku a každy mesic pravidelne platim na ucet majetkove podstaty se svym spravcem pravidelne komunikuji,chci se zeptat kdy mi skonci placeni nebo lze nejak uhlidat dosazeni 30% nebo prijde nejake upozorneni?
Za druhe pritel ma spolecnou insolvenci s exmanzelkou ,kterou ona samozrejme neplati a tedka maji narizene jednani enjspis ohledne zruseni insolvence skoro rok pred doplacenim,co v tuto chvily muzeme delat?Dekuji za odpoved

Odpověď

Dobrý den,

splátkový kalendář je pětiletý, kdy musíte uhradit minimálně 30%. Dřív než za pět let by Vám oddlužení skončilo pouze v případě úhrady 100% nezajištěných závazků. Ohledně druhého dotazu Vám neumím odpovědět, neznám podrobnosti. Jestliže  se z příjmu Vašeho přítele plní alespoň na 30% , může insolvenční soud nechat oddlužení doběhnout. Jestliže se na 30% neplní, bude oddlužení zrušeno a Váš přítel si bude moci podat nový návrh na povolení oddlužení. Při společném oddlužení manželů se na oba manžele nahlíží jako na jednoho dlužníka, čímž nezodpovědné chování jednoho ohrožuje zdárný průběh oddlužení i u druhého z manželů.