Nevyplacený stravenkový paušál

Nevyplacený stravenkový paušál

Dobrý den,

níže tady uvádíte, že nový stravenkový paušál nelze v insolvenci postihnout. Avšak moje výplata je včetně stravenkového paušálu odesílána na účet insolvenční správkyně ( podle účetní ho musí odeslat k ní ). Dostává opis výplatní pásky, ze které jde vyčíst kolik jsou stravenky. Ačkoliv jsem ji na to upozornovala potvrdila mi, že bude nezabavitelná částka o paušál navýšena, realita je jinde. Vzala čistou mzdu včetně paušálu vypočetla nezabavitelnou částku jako by se jednalo celkově o mzdu. Samozřejmě jsem ji ihned kontaktovala, ale bylo mi sděleno, že je to tak správně.

Na koho se obrátit, když správkyně nechce paušál vydat v plné výši. Protože se pohybuju u horní hranice nezabavitelné částky přednostní pohledávky prakticky můj benefit v podobě stravenkového paušálu šel na splátky a já mám měsíčně o 1500 méně 🙁

Odpověď

Dobrý den,

nepostižitelnou částku včetně stravenkového paušálu Vám musí vyplatit správkyně. Pokud nesouhlasíte s částkou, kterou Vám  správkyně vyplácí, obraťte se na insolvenční soud, aby v rámci dohlédací zjednal nápravu. Soudu doložte konkrétní výplatní pásky a částku, kterou správkyně vyplácí.