Neúspěšně ukončená insolvence OSVČ

Neúspěšně ukončená insolvence OSVČ

Dobrý den,
mám neúspěšně ukončenou insolvenci z důvodu placení malých částek a po 5 letech jsem nenaplnila správná procenta. Insolvence schválená 2018. Jakou teď mohu očekávat reakci od věřitelů? Kdy mohu zkusit znovu zažádat o insolvenci?
A portálu živnostenského podnikání se mi objevilo toto: “Překážky v provozování živností: od 24.01.2023 Zastavení insolvenčního řízení z důvodu, že pro uspokojení věřitelů je majetek dlužníka zcela nepostačující”
Znamená to, že živnost nemohu provozovat?
Děkuji moc!

Odpověď

Dobrý den,

po skončení oddlužení, ve kterém soud dlužníka neosvobodil od placení nesplacených částí pohledávek,  budou věřitelé pokračovat ve vymáhání nesplacenýc částí pohledávek. Mohou podávat návrh na exekuční vymáhání, již zahájené exekuce budou poračovat. Pokud osvobozující usnesení nebylo vydáno jen pro nízkou míru uspokojení pohledávek věřitelů, může dlužník nový návrh na oddlužení podat, jakmile bude splňovat podmínky pro povolení oddlužení, zejména jakmile bude mít příjem v dostatečné výši. Informaci ohledně možnosti provozování živnosti doporučuji ověřit přímo na živnostenském úřadě.