Nedoplatek

Nedoplatek

Měl bych na vás dotaz.
Během oddlužení jsem začal podnikat a platím zálohovou splátku každý měsíc.
Teď budu odevzdávat danove priznani (pausalem)
Is po mě požaduje realne náklady… mohu vás poprosit co vše do toho mohu zahrnout a jak ? Platím mnoho věcí ke kterým nemám doklad nebo jsou vedený na jiné osoby protože mě službu jako člověku v insolvenci nedají.
Pokud bych doložil to co v tuhle chvíli mám vznikl by mi nedoplatek cca 200 000 které v případě výzvy nejsem schopen zaplatit (počítal jsem s nedoplatkem ale cca kolem 50 000 které mám odložené pro vyrovnání nedoplatku)
A pokud nebudu schopen zaplatit celý vypočítany nedoplatek jaké jsou následky? Případně mám šanci nějak rozpoznávat?
Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotaz byste měl směřovat spíše na daňového poradce. Podle mého názoru jako výdaje můžete uplatnit vše co s vaším podnikáním souvisí a tuto skutečnost jste schopen prokázat.V první řadě platby na zdravotní a sociální pojištění a  případnou  uhrazenou daň. Dále platby operátorům, pronájmy movitých a nemovitých věcí a další. Domnívám se, že by se mohlo jednat i o Vámi zmíněné platby zprostředkovaných služeb, pokud prokážete jejich využití  v rámci Vašeho podnikání.

K Vámi nastíněnému problému připomínám, že nejde jen o vznik nedoplatku na odvedených zálohách, ale z vyššího zisku budou samozřemně vypočteny i vyšší zálohy do oddlužení na příští období.