nečinost insolvenčního správce

nečinost insolvenčního správce

Dobrý den v srpnu mi měla skončit insolvence insolvenční správce mi ale provedl srážku ze mzdy i v září při telefonickém kontaktu mi paní řekla že se ozve do dnešního dne se nic neděje krom toho že mi přišel dopis o částečném zpět vzetí pohledávky jenže já bych měl mít zaplaceno za 5 let 100% na koho se mám obrátit na soud co zvolil insolvenčního správce ?

Odpověď

Dobrý den,

insolvenční správce je povinen bez zbytečného odkladu podat soudu zprávu o splnění oddlužení, jakmile proběhne splatnost poslední splátky. Zároveň by měl insolvenční správce oznámit plátci příjmu (zaměstnavateli), aby přestal dlužníkovi provádět insolvenční srážky.

Z insolvenčního rejstříku vyplývá, že insolvenčnímu správci původně bránily v předložení zprávy o splnění oddlužení prostředky deponované pro Českou spořitelnu. Účast České spořitelny v insolvenčním řízení však byla ukončena poté, co vzala zpět svoji přihášku pohledávky, a to v rozsahu, ve kterém nebyla uspokojena v insolvenčním řízení. Nyní by se tak měl insolvenční správce vypořádat s prostředky, které deponuje pro Českou spořitelnu. Teprve pak může předložit soudu zprávu o splnění oddlužení. Doporučuji Vám urgovat u insolvenčního správce ukončení insolvenčního řízení a upozornit jej na ukončení účasti České spořitelny v insolvenčním řízení poté, co vzala zpět přihlášku své pohledávky. Je možné, že insolvenční správce požádá nejdříve soud o rozhodnutí, jak má naložit s tou deponovanou částkou.