Námitky pro oddluzeni
Námitky pro oddluzeni
Dobrý den,
Již jsem ve stavu, kdy soud vyrozuměl insolvenčního správce zda doporučuje auto ke zpeněžení a věřitele k hlasování.
Netuším jak hlasování věřitelů funguje, zda mi to kvůli hlasování může soud zamítnout. Také od přezkumného jednání uplynula nějaká doba a z IČA ( za 15.000) + darovací smlouva na 2.500,- jsem si našla HPP min 34.500,- hrubého. Mé auto využívám na rozvoz jídla, kterým se snažím přivydělat a tím v insolvenční zvýšit šanci na splacení 100% v co nejkratší dobu. Ohledně auta byla cena uvedena 30.000, ale nikdo auto neviděl v jakém je stavu a zda odpovídá hodnotě.
Strašně se bojím, že schválení nedostanu a přitom bych si ráda srovnává život, jen dostat tu šanci od soudu a ukázat, že to myslím vážně.
1) jak velkou roli hraje hlasování a mohu se k němu nějak vyjádřit?
2) mohu já sama nějak soud uvědomit o změně příjmu ( klepšímu) a o důležitosti ponechání auta?
3) dává soud alespoň šanci na schválení oddlužení i když z prvního přezkumu nejsou údaje úplně slibné?
Omlouvám se za tak dlouhý obsah a předem velmi děkuji za odpovědi.
Odpověď
Dobrý den,
schůze věřitelů se nemusíte nijak obávat, věřitelé hlasují o způsobu oddlužení, který bude téměř najisto splátkovým kalendářem se zpeněžením majetkové podstaty. Osobní automobil nebude vydán ke zpeněžení pouze v případě, že Vám slouží k zajištění nebo zvýšení zdroje příjmů včetně dopravy do zaměstnání ( nelze-li jiným způsobem ) nebo ze zdravotních důvodů. Jestliže Vám auto slouží k přivýdělku, měla jste to nahlásit insolvenčnímu správci, což můžete učinit i dodatečně, určitě informujte písemně insolvenční soud. Měla byste ale již doložit, že k navýšení příjmů již slouží, k příslibu přivýdělku do budoucna nemusí být přihlíženo. Insolvenčního správce i soud samozřejmě o změně – zvýšení příjmů informujte, vždy musíte informovat o všech změnách, které se ve Vašem životě udály ( změna bydliště, zaměstnání, osobní stav apod). Neumím podat odpověď na třetí dotaz, přezkumné jednání je pouze jedno a soud schválí oddlužení vždy, kdy dlužník splňuje zákonné podmínky – dostatečný příjem, poctivost dlužníkova záměru. Výše závazků dlužníka zjištěného na přezkumu nehraje ve schválení oddlužení roli.