Lhůta vyjádření se ze strany insol. soudu k žádosti insol. správce

Lhůta vyjádření se ze strany insol. soudu k žádosti insol. správce

Dobrý den, v října 2020 jsem splatil 100%. Měsíční splátky byly-jsou 10000 měsíčně. 16.2.2021 Podal ins. správce k soudu žádost a vyjádření, ze jsem již splatil 100%. Do dnešního dne se soud nevyjádřil a to i na předchozí žádost insol. správce nijak nereagoval. Je nějaká možnost, popřípadě jak bych měl postupovat aby se insol. soud vyjádřil? Četl jsem, ze lhůta k vyjádření se ze strany soudu není stanovena. Když mám vše splaceno, tak i přesto mi z platu stále strhavají 10000 Kč, z čehož se odvádí cca. 1100kc měsíčně odmena ins. správci, což mi přijde dost nefér a zbytečně tím přicházím každý další měsíc o odměnu insol. správci. Když se ins. soud rozhodne nereagovat další půlrok, tak me to stojí zbytečně ne malou částku. Na druhou stranu se mi zbytečně prodluzuje doba(5let) kdy si budu moci zažádat o výmaz z insol. rejstříku . Dále jsem slyšel, ze z deponovane castky si insol. správce narokuje určitá procenta, což taky nebude malá částka. Prosím, můžete se na to podívat a poradit jak mám dál postupovat? Ins. správce semnou komunikuje a žádné neshody s ním nemám. Říkal mi ze už jen musíme čekat az se vyjádří soud a že ma dojem, ze se to protahuje zřejmě kvůli covid-19.
Finančně natom taky nejsem nejlépe a už bych měl celou věc rád za sebou a zacal normálně žít a ne přežívat. Jsem samozivitel s dítětem a také to nemám jednoduché…. Děkuji za pripadnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

jak sám správně konstatujete, pro rozhodnutí soudem není lhůta pevně stanovena. Pokud jsou na straně soudu v rozhodování prodlevy, doporučuji  obrátit se na místopředsedu příslušného insolvenčního soudu se žádostí o prošetření postupu – nečinnosti insolvenčního soudce. Jestliže jste již uhradil 100% zjištěných závazků a zálohy na odměnu a náklady správce, potom  částky, které Vám  byly nad tento rámec sraženy, Vám insolvenční správce vyplatí v celém rozsahu.