kompenzační bonus

kompenzační bonus

Dobrý den, požádal jsem o kompenzační bonus, všechny nároky splňuji, mám zavřenou restauraci. Jsem v insolvenci,ale ještě soud nerozhodl kolik budu platit, zatím platím jen poplatek správci. Dnes mi volali z finančního úřadu, že na bonus nemám nárok, protože jsem v úpadku, ale ten s mou činností vůbec nesouvisí,musím platit nájem, odvody na sociální a zdravotní pojištění, a běžné náklady na bydllení a provoz byť zavřené restaurace, už nemám vůbec z čeho.
První bonus jsem dostal, ale to jsem ještě v insolvenci nebyl. Je to naprosto šílené, nevím co mám dělat, navíc jsem teď po operaci srdce a mám zdravotní omezení, práci jen tak neseženu a nemocenskou nemám.

Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

na kompenzační bonus v souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru nemá nárok podnikatel (OSVČ), který je v úpadku. Jestliže u Vás soud zveřejnil usnesení o úpadku v insolvenčním rejstříku nejpozději 4.11.2020, tak na kompenzační bonus bohužel nárok nemáte. Obraťte se na Úřad práce, měli by Vám sdělit podmínky pro přiznání dávky státní sociální podpory ( příspěvek nebo doplatek na bydlení popřípadě mimořádnou okamžitou pomoc ).