Insolvenční správce

Insolvenční správce

Dobrý den rád bych se zeptal do kdy od zahájení oddlužení mne musí kontaktovat insolvenční správce? 9.1 2023 končí lhůta přihlášení pohledávek věřitelů a ještě mne nekontaktoval.Na firmu která mi byla přidělena jsem se dovolal a bylo mi řečeno, že mám počkat na dopis od nich nerad by něco promeškal.Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

lhůtu pro kontaktování dlužníka správcem zákon nestanoví. Nicméně tato lhůta nepřímo vyplývá ze lhůty pro podání zprávy pro oddlužení. Zprávu podává správce soudu a lhůtu pro její podání zpravidla soud soud stanoví v usnesení o povolení oddlužení, kterým správce  ustanovil. Protože obsahem zprávy pro oddlužení je i informace i přezkumu přihlášených pohledávek, probíhá  schůzka správce s dlužníkem zpravidla zároveň s přezkumným jednáním. Přezkumné jednání a tím i schůzka se správem může proběhnout až po uplynutí lhůty pro přihlášení pohledávek. Pokud máte jako správce ustanovenou právnickou osobu, oznamuje správce soudu konkaktní fyzickou osobu, jejímž prostřednictvím bude správce svou činnost vykonávat. V tomto oznámení bývá zpravidla uvedený i kontakt na tuto osobu.

Ověřte si jednotlivé lhůty v usnesení o povolení oddlužení a v insolvenčním rejstříku zjistěte osobu, která bude funkci správce ve Vašem případě vykonávat a která Vám také může poskytnout již konkrétní informace.