Insolvence a práce na černo

Insolvence a práce na černo

Dobrý den, mám dotaz. Vím o osobě, která je vedená v insolvenci, že dělá brigádu na černo. Insolvenčního správce který tuto osobu zastupuje jsem již kontaktovala a poslala jsem mu konverzace, kde se sama osoba v insolvenci mě přiznává, že tuto brigádu na černo skutečně dělá i kolik za ní dostává vyplaceno, dále sem insolvenčnímu správci poslala konverzaci kde mi osoba v insolvenci píše, že pokud napíšu insolvenčnímu správci o tom že osoba má brigádu na černo, tak vše popře. Tak se chci zeptat jestli to insolvenční správce může brát jako odkazy o brigádě na černo a pokud ano tak jestli zmiňovaná osoba z toho bude mít nějaký následky či popřípadě zrušení insolvence. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle mého názoru samotné informce od Vás k prokázání práce na černo u zmiňovaného dlužníka nestačí. Správci mohou sloužit  jako podnět, který bude prošetřovat, ale práce na černo se prokazuje velmi obtížně.

Pokud by se správci podařilo dlužníkovi práci na černo a tím zatajování příjmů prokázat, vedlo by to nejspíš ke zrušení oddlužení. Jak jsem ale  již uvedla, prokázání těchto skutečností je obtížné.