Insolvence a druhý příjem

Insolvence a druhý příjem

dobry den.ctela bych se prosim zeptat,jsem v insolvenci 2roky,dluh jsem mela 500tis,pobiram odmenu pestouna 11tis a danove bonusy na deti asi 4500kc ,ktere mi spravce strhava na splatky dluhu a svou odmenu.Cela catka chodi k jeho rukam a zpet mi zasila 10680kc.Ziji sama s dvema detmi a bratrem ,ktereho mam v pestounske peci .A ted jsem se chtela zeptat ,zjistila jsem ze jsem tehotna,otec ditete se k tomu stavi dost chladne,tak nevim zda s nim mohu do budoucna pocitat a pokud si dite necham a budu brat rodicovsky prispevek ,tak mi jej spravce strhne cely a necha mi jen ziv.minimum na dite ?11tis platim jen najem ,nevim jak bych to zvladla.slo by to resit napriklad pevnou splatkou ?Nebo kolik penez by mi asi mohlo zustat ?
Predem moc dekuji za odpoved

Odpověď

Dobrý den paní,

výše měsíční splátky se vypočítává ze součtu všech příjmů dlužníka. V případě narození dítete se tedy bude vypočítávat z odměny pěstouna + mateřské/rodičovského příspěvku. Pohledávka z titulu daňového bonusu na děti je od dubna 2020 zařazena mezi pohledávky, které nelze postihnout exekucí tudíž nemohou být  ani předmětem srážek v insolvečním řízení. Tato  částka by měla být vyplácena Vám.

O změnu splátkového kalendáře z důvodu změny rozhodných skutečností můžete soud požádat. Ten může Vaší žádosti vyhovět pouze za předpokladu, že i při nižších splátkách zapltíte více než 50% zjištěných nezajištěných pohledávek a náklady insolvečního správce.