Insolvence a alimenty

Insolvence a alimenty

Dobrý den, děkuji. A ještě bych se zeptala, ta Částka 8500 Kč je kompletní Částka co by mu byla strhávána z platu? A popřípadě ten dluh co mají s bývalou jak má platit 10 tis. A bývalá si určila 3 tis. splátka tam musí být 13. Tis dluh celkem činí 250 tis. Plus náklady tuším. Mohu se zeptat to by celý ten dluh když by si vzal insolvenci vztáhl na sebe? Když jsou spoludlužnici? Moc děkuji. PS moje zpráva a vaše odpověď je 3 články dolů. Moc dekuji za ochotu.

Odpověď

Dobrý den,

ano, celková srážka (podle Vámi uváděných údajů) by byla 8500,– Kč.  Dluh, který mají společně s bývalou partnerkou, by Váš partner splácel v rámci insolvence. Splátku 10 000 by po něm nikdo nemohl požadovat. U závazků, kde jsou dlužníci zavázání společně a nerozdílně mají povinnost splácet oba dva dlužníci. Věřitel by tedy  dluh samozřejmě mohl a předpokládám i  vymáhal po druhé spoludlužnici. Insolvence jednoho spoludlužníka nebrání věřiteli ve vymáhání dluhu na druhém spoludlužníkovi.

Pokud by Váš partner úspěšně prošel oddluženíma získal osvobozující usnesení, nesplacenou část dluhu byji již hradit nemusel.