Insolvence

Insolvence

Dobrý den,

budu muset vstoupit do insolvence, než se dostane situace do extrému a přijde exekuce. Hodně jsem si toho načetl ale přesto bych rád věděl, než to začnu řešit nějaké odpovědi, jestli by jste byli tak hodní a pomohli mi to vyřešit , než začnu.
Mám celkově 14 půjček.Čtyři půjčky do mám na splátky by se měli do insolvence přihlásit jako zbylá částka, nikoliv jako vše co by se muselo zapltit splátkama? . Už mě začínají psát společnosti, kterým jsem nezaplatil teď, není nějak možné, že by během dvou měsíců mě mohli poslat do exekuce?
Ohledně movitého majetku: nemělo by se jednat o vše co je v bytě? Jako například lednička, postel, trouba, linka apod.? Nebo se spletu? Mělo by jít o věci jako telefon, televize, notebook, mp3 ? Neexistuje někde na internetu seznam těch věcí?

Děkuji
Tomáš Hanáček

Odpověď

Dobrý den,

do soupisu majetku se uvádějí hodnotnější movité věci, elektronika, velká bílá technika, hodnotnější nábytek. Neuvádějí se drobnosti jako žehlička apod. Dále uvádíte Vaše běžné účty včetně zůstatků a je-li spoření, např. penzijní připojištění. 

Po dvou měsících prodlení se splácením nemůže být nařízena exekuce. Nejdříve musí věřitel zesplatnit pohledávku za Vámi, zaslat Vám předžalobní upomínku, poté teprve podává návrh na vydání platebního rozkazu a až když soud vydá rozhodnutí, které je pravomocné, pak může nechat nařídit exekuci. Od prodlení, ve kterém aktuálně jste, nehrozí nařízení exekuce ještě několik měsíců.