Splátky zvlášť insolvenčnímu správci

Splátky zvlášť insolvenčnímu správci

Dobrý den,

Mám vdovský a sirotčí důchod (vdovský 12827) z výplaty při mém čistém příjmu 20184,-
mi strhávají 13830,- + chce po mě správkyně zasílat měsíčně 1000kc, které následně zasílá mé dceři jako výživné, měsíční náklady na bydlení jsou 13000,- chci se zeptat, jestli je toto v pořádku? Jelikož s takovým chováním i mé okolí nemá zkušenosti, donedávna chtěla po mě správkyně ještě měsíčně zasílat 2400,- když jsem se k tomu ohrodila že to prostě neni už možné tak najednou nemusím a nejednou z ní vylezlo, že ji mám zasílat 1000kc pro dceru, že to nemám zasílat ze svého účtu.
Lze popř i insolvenci správkyni zrušit? Jelikož mi byla přiřazena z druhé strany republiky, v okolí mají všichni správce max. Do 20km.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

určitě se s touto informací a s žádostí o nápravu obraťte na Váš insolvenční soud. Jestliže se jedná o řádné výživné, měla by je ins. správkyně hradit ze zákonné srážky. Sirotčí důchod je příjem sirotka, nikoli Váš, nelze z něj provádět srážku. Vaše insolvenční správkyně musí mít v místě Vašeho bydliště provozovnu, jinak by Vám ji nemohl ins. soud ustanovit. Jestliže Vám možnost návštěvy provozovny v místě bydliště neumožňuje, i to sdělte ins. soudu. Insolveční soud může insolvenčního správce zprostit funkce v případě, že neplní řádně své povinnosti nebo který nepostupuje při výkonu své funkce s odbornou péčí anebo který závažně porušil důležitou povinnost, uloženou mu zákonem nebo soudem.