Chci předčasný důchod, bude mi zrušena insolvence?

Chci předčasný důchod, bude mi zrušena insolvence?

dobrý den, v květnu letos mi bude 63 let z insolvence na 5 let máme splaceno přes 60% po zjištění délky insolvence se chystáme na s krácení insolvence na 3 roky. chci se zeptat do starobního důchodu jdu v 64 letech od května 2022 mi zbývá 1 rok do řádného důchodu. chtěl bych požádat o předčasný důchod tento měsíc nebo do konce roku. nebude mi zrušena insolvence nebo nastane nějaký problém z důvodu že nebudu splácet takovou částku jako do ted, predčastný duchod by byl samozřejmě nižší. díky za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

rozhodnutí soudu nemohu předjímat, ale přepokládám, že soud bude zkoumat důvody odchodu do přečasného důchodu – zdravotní stav, náročnost a možnost trvání zaměstnání, popř. nabídku pracovních míst ve Vašem regionu, aby právě vyloučil sledování nepoctivého záměru z Vaší strany.

Vedle toho připomínám, že pokud půjdete do předčasného důchodu, bude se Vám vyměřený důchod krátit, a to nejen po dobu pobírání předčasného důchodu ale i následně sttarobní důchod. Doporučuji proto ověřit si na ČSSZ dopad předčasného důchodu na výši Vašeho důchodu i do budoucna.