Jak a kolik mám platit během insolvence

Jak a kolik mám platit během insolvence

Dobrý den,
Může mi ins. správce přikázat kolik mám splácet? Soud mi přikázal alimenty které mám zahrnuty do insolvence. Správce mi přikázal splácet 6000 měsíčně, musím tuto částku splácet? Do teď jsem splácel cca 2700. Musím být zaměstnán? Nebo stačí splácet min. částku?

Odpověď

Dobrý den,

měsíční splátka do oddlužení musí být min. 2200 – 2500,- Kč dle počtu věřitelů + výživné. Soud bude na konci oddlužení zkoumat, jak jste se dostatečně snažil uspokojit Vaše věřitele, podepsal jste v tomto smyslu  čestné prohlášení – povinná příloha návrhu

(Níže podepsaný dlužník čestně prohlašuje, že byl při sepisu insolvenčního návrhu poučen o svých povinnostech v insolvenčním řízení, že v oddlužení bude řádně platit pohledávky svých věřitelů, že vynaloží veškeré úsilí, které po něm lze spravedlivě požadovat, k jejich plnému uspokojení, že bude plnit všechny povinnosti vyplývající z insolvenčního zákona a z rozhodnutí o schválení oddlužení a že bude přiznávat veškeré své příjmy v plné výši).Jestliže nebudete pracovat, s největší pravděpodobností Vám bude v průběhu řízení oddlužení zrušeno a jestliže doběhne až do konce, soud Vám nevydá osvobozující usnesení. To neplatí v případě, že jste invalidní důchodce 2.nebo 3.stupně.