Insolvence

Insolvence

Dobrý den,
měla bych dotaz, co se týká insolvenčního řízení. Mám insolvenci, kdy jsem měla poslední splátku v květnu 2020.
Insolvenční správce naposled podával zprávu o plnění insolvence 23. 10. 2019, kdy ve zprávě o plnění oddlužení uvádí nesprávné rodné číslo. Jedná se o jiného dlužníka. Několikrát jsem soud i správce na to upozorňovala, ale
bez výsledku. V poslední zprávě z 23. 10 2020 byla aktuální míra uspokojení 29%. Dle mého předpokladu jsem uhradila okolo 50% z dlužné částky. Insolvenční správce doposud nevypracoval zprávu o splnění oddlužení, proto jsem 30. 6. 2020 zaslala žádost ke Krajskému soudu Návrh dlužníka na osvobození od placení dosud neuspokojených pohledávek, Krajským soudem bylo převzato dne 1. 7. 2020. Krajský soud doposud moji žádost nevyvěsil. Mám takové zkušenosti, že Krajským soudem nebylo vyvěšených více žádostí nebo připomínek a nikdy mi Krajský soud ani insolvenčí správce neodpověděl. Insolvenční správce mě ani nekontaktoval k odsouhlasení pohledávek a je tam spousta dalších věcí, které určitě nebyly v souladu insolvenčního zákona. Jak v takovém případě postupovat? Má insolvenční správce a Krajský soud nějaké lhůty nebo jakým způsobem danou situaci řešit. Podle spisů, které má insolvenční správce, jsem zjistila, že insolvenční řízení s poslední splátkou v červnu 2020 jsou vydaná usnesení a jednožnačně se jedná ze strany insolvenčního správce i Krajského soudu o průtahy . U ostatních insolvenčních řízení jsou dokumenty zveřejňovány téměř ihned. V mém případě i za měsíc a nebo vůbec. Dále mám dotaz zda insolvenční správce může být zaměstnancem Krajských soudů u kterých jsou mu přidělované insolvenční spisy. Dle mého názoru jde o střet zájmů.

Odpověď

Dobrý den,

insolvenční správce ani insolvenční soud nemají v případech, které zmiňujete, danou žádnou zákonnou lhůtu. Jestliže máte výhrady k činnosti či nečinnosti senátu, podejte stížnost předsedovi krajského soudu, který pověří místopředsedu soudu k prošetření stížnosti. Insolvenční správce rozhodně nemůže být zaměstnancem ani krajského ani jiného soudu.