Insolvence

Insolvence

Dobry den
dneyka jste my odpovedely na dotaz moc tomu nerozumim to znamena ze me bude zbytek dluhu odpusteno nebo musom jests splacef 3 roky.

Dobrý den pane Pavle,

jako OSVČ máte vždy stanovenou zálohovou splátku, a to podle zisku v posledním zdaňovacím období.Uvádíte, že máte stanovenou splátku ve výši 7 000,– Kč měsíčně. Pokud nejste schopen tuto splátku v důsledku opatření souvisejících s Covidem 19 hradit, požádejte insolvečního správce o její snížení.Minimální splátky, kterou byste měl hradit je 1 089,– Kč, což je odměna a náklady pro insolvečního správce. Jestliže v důsledku tohoto snížení splátek nebudete schopen uhradit nejnižší limit stanovený insolvenčním zákonem ( 30% nebo 50% – podle okolností schváleného oddlužení ), nebude to soud považovat za důvod ke zrušení oddlužení a osvobození od placení nesplacených částí pohledávek Vám přizná.

V případě doplňujících dotazů můžete kontaktovat přímo naši poradnu na bezplatné telefonní lince 800 722 722.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu dotazu a v návaznosti na náš telefonický rozhovor potvrzuji, že oddlužení splátkovým kalendářem trvá 5 let. Dřív může skončit pouze za předpokladu, že dojde k zaplacení 100% zjištěných pohledávek. Pokud neuhradíte  minimální limit stanovený zákonem z důvodů dopadu opatření ke Covidu 19, potom i tak dostanete osvobozující usnesení.