Insolvence

Insolvence

Dobrý den chci se zeptat umřel my nedávno manžel byli SME insolvenci ještě teď v říjnu by měla bejt poslední splátka na insolvenci ale jelikož je můj manžel po smrti tak insolvence se zastaví pokud dobře chápu a ještě SME měli zaplaceno přesně 48 měsíců a v lednu umřel tak že se může stát že taky nic platit nebudu nebo budu muset platit dal nevím jak to je teď právě Pac ještě soud nepřidělil notáře děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

v případě úmrtí jedno z manželů, kteří měli povolené společné oddlužení, dochází k zániku subjektu, který měl oddlužení schválené a soud řízení zastaví. V takovém případě, pokud sama splňujete podmínky pro povolení oddlužení, můžete návrh na oddlužení podat znovu sama.

Nicméně jsme se setkali i s praxí, že insolvenční soud zastavil řízení pouze proti zemřelému manželovi a pozůstalý manžel, pokud splňoval podmínky, pokračoval s řízení sám.

S ohledem na výše uvedené  a vzhledem k tomu, že neznám Vaši konkrétní situaci, nemohu předjímat, jak soud ve Vašem konkrétním případě rozhodne.