Insolovence + soud

Insolovence + soud

Dobrý den,

mám dotaz ohledně předvolání k soudu. Mám se k němu dostavit zítra ve věci dluhu k jedné společnosti. Zároveň jsem ale k 29.5.2020 podala ji žádost na návrh o oddlužení přes advokátní kancelář. Co tedy mohu u soudu uvést? Musím k němu i tak jít?
Další dotaz se týká společnosti, u kterých jsem dlužníkem. Stále mě kontaktují a chtějí slyšet kdy a kolik jsem schopná poslat a já nevím jaké informace jim teď poskytovat.
Můžete mi prosím poradit? Mockrát děkuji. S

Odpověď

Dobrý den,

měla byste na soudní stání přijít a soudu sdělit, v jaké fázi Vaše insolvenční řízení je. Jestliže se jmenujete dle Vaší emailové adresy, zapsaná v insolvenčním rejstříku dosud nejste. To, že máte insolvenční návrh v přípravě bohužel není nijak důležité, rozhodující je až prohlášení Vašeho úpadku a povolení oddlužení. I po zapsání do insolvenčního rejstříku bude soud rozhodovat. Můžete soudu sdělit, že máte u zpracovatele podklady ke zpracování, soud ale i tak rozhodne. To stejné s věřiteli v předžalobním vymáhání. Můžete jim sdělit, že se Vám zpracovává návrh na povolení oddlužení, dokud ale nebudete v insolvenčním rejstříku zapsaná, resp.dokud nebude prohlášen Váš úpadek, vymáhání bude probíhat v tomto režimu i nadále.