Fixní splátka

Fixní splátka

Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat,jestli můžu požádat o fixní splátku abych zaplatil za 3 roky 60%? Nebo se dává fixní splátka jen na oddlužení které trvá 5 let?
Pokud se to dá tak jak to sepsat? A mám se poradit o tom s mým insolvenčním správcem

Odpověď

Dobrý den,

o jinou výši měsíčních splátek můžete požádat v návrhu na povolení oddlužení. Je třeba uvést důvody a tyto i doložit. V závislosti na stadiu insolvenčního řízení  o jinou výši splátky  můžete požádat ještě  insolvenčního správce,  a to nejpozději při přezkumném jednání.   Po schválení oddlužení může soud stanovit jinou výši splátek na základě žádosti dlužníka, pokud u něj došlo od schválení oddlužení ke změně poměrů. Důvody pro stanovení jiné výše splátek je potřeba vždy uvést a doložit.

Pokud by se mělo jednat o situaci, kdy chcete  hradit nad rámec splátkového kalendáře, abyste do 3 let uhradil alespoń 60% zjištěných nezajištěných pohledávek, není potřeba o změnu splátkového kalendáře žádat. Mimořádnou splátku lze provést kdykoliv v průběhu trvání splátkového kalendáře. Při vyšší splátce je zpravidla potřeba doložit původ finančních prostředků.