Exekuce při blokaci účtu

Exekuce při blokaci účtu

Dobrý den. ZaJimalo by mě když dlužník má exekuci na dva úvěry jeden 650000kc splatka byla 8123 druhý 130000kc splátka byla 2300kc exekutor Mu dá exekuci na plat,může v tomto případě dat exekuci na účet a majetek pokud se sním dohodnu na splátkach ze mzdy?Prý když exekutor zablokuje účet mohu podat odvolani aby ucet odblokoval pokud mi na něj chodí jen mzda ,aby mohla být vybrana částka z výpočtu exekuce na plat kterou si mohu nechat?děkuji za odpoved

Odpověď

Dobrý den,

s ohledem na výši úvěrů, kterou ve svém dotazu uvádíte je nanejvýš pravděpodobné, že  pověřený exekutor přistoupí k vymáhání dlužné částky i  realizací dalších způsobů exekuce, to je kromě srážek ze mzdy i k přikázání pohledávky včetně pohledávky z účtu vedeného u peněžního ústavu, prodejem movitých věcí popř. i prodejem nemovitostí dlužníka. Samozřejmě bude záviset na výši splátek, které jste schopen navrhnout a hradit, ale zejména u vyššího úvěru by měsíční splátka musela být v řádech desetitisíců korun, aby exekutor neprováděl exekuci i dalšími způsoby.

V případě exekuce prováděné přikázáním pohledávky z účtu u peněžního ústavu, můžete podat návrh na zastavení takto nařízené exekuce, pokud jste schopen prokázat, že na zablokovaný účet Vám nechodí jiné příjmy než nezabavitelná část mzdy. To musíte prokázat např. výpisy z účtu a výplatními páskami. U takto vysokých dluhů doporučuji zvážit možnost řešení vaší situace oddlužením podle insolvenčního zákona. V případě zájmu se můžete obrátit přímo na naši poradnu.