Exekuce auto

Exekuce auto

Dobrý den,
stala se nám taková nepříjemná věc. Koupila jsem auto. Kupní smlouva je psaná na mé jméno. Ale majitel vozidla je přítel. Napsali jsme to na nej protože já v té době ještě neměla řidičský průkaz a pospíchali jsme na to. A já bohužel neměla čas lítat po úřadech. Ale byli jsme domluveni, ze si to přepisu po 4 měsících na sebe. Jenže to už jsme nestihli. Přišel nám dopis “ Protokol o soupisu movitých věcí povinného” a soudní exekutor vydal Exekuční příkaz a rozhodl tak o provedení exekuce prodejem všech podle zákona postižitelných movitých věcí. On má exekuci na plat normálně mu všechno ztrhávali z platu. Protože jich má více. Ale všechno se to řeší. Musel dat výpověď v praci tak teď je 3 dny na pracaku. A musí si najít práci než zažádá o oddlužnění. Můžeme se nějakým způsobem bránit? Ze je auto me i když jsem napsána jen v kupní smlouvě a ne v TP ? A ze všechny platby jsem posílala z mého účtu z mé výplaty (žádné jiné peníze mi tam nechodí přítel má svůj účet) ? Jak peníze na koupi auta tak i povinné ručení, které je tedy napsáno na přítele. Ale platím to já. Potvrzení o platbách mám. Co můžeme vše udělat, aby nám auto nesebrali? S přítelem nebydlím on má své, já též. Jak se mužů bránit ?
Mám ještě uzavřít smlouvu mezi námi dvěma zpětné ? Ze prohlašuje ze jeho to není a bylo to na nej napsané jen po dobu 4 měsíců dejme tomu?
Děkuji
Zuzka

Odpověď

Dobrý den,

ke zpětně uzavřené smlouvě nebude exekutor přihlížet, bude ji brát jako účelově uzavřenou. Budete muset podat návrh na vyškrtnutí věci ze soupisu movitých věcí, kde doklad o Vašem vlastnictví doložíte kupní smlouvou. Jestliže exekutor osobní automobil ze soupisu movitých věcí nevyškrtne, budete muset podat exekučnímu soudu ( soud, který exekuci nařídil, jedná se o okresní nebo obvodní soud příslušný trvalému bydlišti povinného ) tzv. vylučovací žalobu. Exekuční soud již může nařídit soudní jednání, kde může vyslechnout svědky. Exekutor rozhoduje o vyškrtnutí pouze na základě listinných důkazů.