Dotaz na splátku v insolvenci.

Dotaz na splátku v insolvenci.

Dobrý den.

Jelikož jsem se ocitla v problémech ohledně financí, přemýšlím, že svojí situaci budu řešit oddlužením protože jsem již v tak špatné situaci, že mi nepovolí žádnou další půjčku na zaplacení všeho dohromady a konsolidaci mi tím pádem neposkytnou nikde taky, mám splátky po splatnosti, hrozí mi exekucí a na splátky mi nechtějí přistoupit. Chci se tedy zeptat, pokud podám návrh na oddlužení, plat mam nyní 19 tisíc, nastoupila jsem teprve v lednu a nájem platím 10 tisíc. Když si ale žádám do kalkulačky oddlužení (různé stránky na internetu kolik by mi cca. bylo strháváno z platu , internetove kalkulacky atd. ) , vychází mi ze mi budou strhávat nějakých 9 tisíc z platu. Jak mam zaplatit nájem a z čeho mam žít? Nechápu, jak mohu o oddlužení zažádat, vzdyt nebudu mít kde bydlet. Moc tomu nerozumím…. Takže jsem zkrátka v háji úplně protože abych neměla na nájem, to opravdu neudělám. Nemluvě o tom, co budu jist a jak se budu dopravovat do prace. Za jakékoliv informace Vám předem děkuji! Přeji pokud možno příjemný zbytek dne.

Barbora Klasová.

Odpověď

Dobrý den,

jestliže máte 19000,-Kč čistého a nevyživujete žádnou osobu, srážka by měla být dle kalkulačky na justice.cz ve výši 6.768,-Kč, odkaz zde : https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/ .

Jinak si musí před vstupem do oddlužení každý tento krok rozmyslet a předem se připravit na fakt, že srážka v oddlužení činí 2/3 zabavitelné částky jako v případě přednostní exekuce. Někteří mladí dlužníci volí návrat k rodičům, případně spolubydlení, někteří dlužníci s exekucemi nepřednostního charakteru volí raději život s exekucemi z důvodu, že s nepřednostní srážkou pohodlněji vyžijí.