Projednání o zrušení insolvence

Projednání o zrušení insolvence

Dobrý den, chtel bych se zeptat mam jit k soudu ohledne projednani zruseni insolvence nebo konkursni rizeni mam nasebe napsane auto je auto ohrozene tim ze by mi ho zpenezily . A jeste jeden dotaz insolvence mi byla schvalena s plnenim splakoveho kalendare se spenezenim podstaty v majetku bylo napsano auto ktere sem vlastnil ale prodal ho bude u soudu problem dekuji za odpoveď

Odpověď

Dobrý den,

pokud soud Vaše schválené oddlužení zruší, rozhodne o řešení Vašeho úpadku konkurzem, pokud Váš majetek postačuje k úhradě nákladů a odměny správce a alespoň k částečné úhradě pohledávek věřitelů a dále také v případě, že jste o řešení konkurzem požádal a uhradil zálohu na náklady insolvenčního řízení. Konkurz znamená zpeněžení majetku dlužníka, tedy i prodej automobilu, který je na Vás vedený.

V případě, že  soud  při rozhodnutí o zrušení oddlužení zjistí, že Váš majetek je pro úhradu pohledávek věřitelů zcela nepostačující,  řízení zastaví.

Jestliže jste měl vydat správci ke zpeněžení automobil, který jste prodal (předpokládám, že výtěžek z prodeje jste neodevzdal insolvenčnímu správci), porušil jste Vám uloženou povinnost, což je opět důvod pro zrušení schváleného oddlužení. Dále bude soud postupovat v závislosti na hodnotě Vašeho majetku, jak jsem popsala výše.