dotace nájemné

dotace nájemné

Dobrý den, prosím mám nárok na dotaci na nájemné když jsem v insolvenci a popřípadě na kolik ? Je možné do dotace započíst i energie pokud je platím zvlášť, jaký je nejjednodušší způsob podání ?
Moc děkuji za odpověď
Tomáš

Odpověď

Dobrý den,

předpokládám, že máte na mysli dotaci na nájemné  pro podnikatele, kteří kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně  museli uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách.  Podle mě dostupných informací, by skutečnost, že žadatel o dotaci je v insolvenci, neměla vadit, pokud budete splňovat ostatní podmánky pro její poskytnutí. Dotace se vztahuje na nájemné a  poskytuje se ve výši 50% nájemného za rozhodné období. Jednou z podmínek pro její  poskytnutí je, že žadatel o dotaci uhradil alespoň 50% nájemného za rozhodné období. Žádosti o dotaci se podávají elektronicky  na Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR prostřednictvím jeho informačního systému.

Více informací, konkrétní podmínky pro vznik nároku na dotaci, formuláře a prohlášení naleznete zde: https://www.mpo.cz/cz/podnikani/zivnostenske-podnikani/covid-19-najemne–255305/