doplatek insolvence

doplatek insolvence

Dobrý den,

jak zjistím celkový přehled o části již zaplacené při insolvenci/případně její doplatek?
Insolvenci jsem řádně splácela srážkou se mzdy dokud jsem byla v Česku, pak jsem se přestěhovala za výdělkem do Německa, avšak práci jsem měla jen pár prvních měsíců – byl mi zřízen účet, na který jsem zasílala měsíčně určenou částku, dle výše výdělku. Pak jsem ale přišla o práci a byla vedena na úřadu práce bez nároku na podporu – tyto měsíce jsem tedy insolvenci neplatila. Avšak tuto skutečnost jsem nikde nenahlásila, jelikož jsem se nemohla telefonicky spojit, ani na žádný z mých e-mailů, kterým jsem se snažila spojit s insolvenční správkyní, nepřišla doposud odezva. Je to problém?
Včera jsem dokonce zjistila, že jsem zřejmě neposlala ani poslední insolvenční splátku z následného měsíce, kdy jsem byla zaměstnaná – toto nevím jistě, pokud by to ale tak bylo, je možné, že jsem byla z evidence vyřazena? Pokud ano, jak mám nadále postupovat?
Také jsem se chtěla zeptat – za pár měsíců mi skončí 3. rok od začátku insolvence a zřejmě nebudu schopná – kvůli momentální nezaměstnanosti splatit z dluhu 60%, je vhodnější tento dluh umořit půjčkou od rodičů, nebo prodloužit na 5 let. Jsem totiž často kvůli svým nemocem v pracovní neschopnosti a bojím se, že i za 5 let nebudu schopna dluh zaplatit.

Děkuji velmi

Odpověď

Dobrý den,

musíte kontaktovat insolvenčního správce, který Vám vyčíslí přesnou částku k doplacení. Do oddlužení musí být odváděna měsíčně alespoň minimální částka cca 2.300,-Kč, jinak soud oddlužení zruší. Tato částka musí být uhrazena i když dlužník nemá příjem. Jestliže chcete ukončit oddlužení po třech letech, opět jen insolvenční správce Vám vyčíslí přesnou částku k jednorázovému doplacení v 36.měsíci splátkového kalendáře.