Splácení exekučních dluhů

Splácení exekučních dluhů

Dobrý den,

Mám na Vás dotaz: z dřívějších let mám dluhy, které jsem nadělala z nerozvážnosti, nebo spíše jsem uvěřila slibům…. Jsou to dluhy z let 2009 – 2013, tedy jsou již v exekucích.
Nyní jsem na mateřské dovolené, a potřebovala bych je začít řešit, ovšem na jejich celkové splacení absolutně nedosáhnu. K tomu některé dluhy mohl v té době exekutor vybrat z mého účtu, ovšem nejspíše záměrně peníze nevybral a nechal dluh stále narůstat.
Jak mohu tedy posupovat dále, abych mohla dluhy efektivně mořit?
Chtěla jsem začít po mateřské s podnikáním, ovšem to asi s ohledem na dluhy nepůjde, jelikož počítám, že minimálně první rok , než se podnikání rozjede, nebude vydělávat tolik, aby přesáhlo 12,000Kč čistého výdělku a mohla jsem platit jak splátky, tak měsíční platby inspektoru.
Děkuji za radu a s pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

návrh na povolení oddlužení je možné podat již nyní, i když sama nemáte příjem v dostatečné výši. A to případě, že  by se jiná osoba zavázala, že za Vás splátku do oddlužení bude hradit. Pro konkrétní postup doporučuji kontaktovat přímo naši poradnu, popř. některou a dalších akreditovaných osob. Jejich seznam naleznete zde: Seznam akreditovaných osob (justice.cz)