Dluhová past

Dluhová past

Dobrý den, potřebovala bych poradit, dostala jsem se do dluhove pasti, kdy mam nekolik nebankovnich pujcek a nemam je jak splacet, u dvou mam uz po splatnosti. Existuje nejaka konsolidace pujcek nebankovnich se, kdyz mam zaznam v registru? Muzete mi pomoct v případě oddlužení?
predem vam dekuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

návrh na povolení oddlužení (insolvenční návrh) může podat dlužník (fyzická osoba), který má více věřitelů, peněžité závazky po lhůtě splatnosti déle než 30 dní a tyto závazky není schopen plnit. Dlužník není schopen plnit své peněžité závazky zejména, pokud zastavil podstatnou část plateb jeho peněžitých závazků (neplatí ani polovinu měsíčních splátek), nebo má dluh po splatnosti jako celek (nikoliv dílčí splátky) alespoň u dvou věřitelů déle než 3 měsíce. Dlužník může dále požádat o oddlužení již v době, kdy ví, že nebude schopen zaplatit ani polovinu měsíčních splátek.

Doporučuji Vám obrátit se na nějakého sepisovatele insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení. Seznam takových osob naleznete na https://sako.justice.cz/