dane

dane

Dobrý den,
Dostal jsem zpět za celý rok daně a utratil za rodinu a výdaje.Dostal jsem dopis od insolvenčního správce,že musím peníze urychleně poslat na jejich účet.Poradil jsem se před rokem,kdy došlo k této situaci,s advokátkou a ta mi poradila a napsala zprávu.Peníze jsem utratil za rodinu a namám je jak a z čeho poslat ,pokud to nestačí obratíme se na soud..to bylo psáno ve zkratce v mé odpovědi.Rok byl klid a ted mi napsal opět in.správce a zase je chce po mě a navíc i soud mi psal a ten je chce taky.CO ted?
Platím měsíčně cca 10-15tisíc kč a 2 x jsem žádal o snížení splátky ale nikdo nerágoval,jen to bylo napsané v justice.Díky moc

Odpověď

Dobrý den, 

přeplatek na dani skutečně patří jako mimořádná splátka do oddlužení, takže pokud insolvenční soud k vaší žádosti nerozhodl o tom, že si ji zcela výjimečně můžete ponechat, musíte ji správci odevzdat. Podle výše částky se dohodněte se správcem na jejím splácení a na navýšených splátkách. Pokud přeplatek do oddlužení nevyplatíte, může soud  vaše oddlužení zrušit, popř. na konci oddlužení nevydat tzv. osvobozující usnesení.